Masz pytania zadzwoń: + 48 32 760 95 99   l   Oferty specjalne   l   Szukaj   l   Blog  l  
Zapomniałeś hasła?
Register
More Oficjalna Strona RUWAC at ruwac.pl!
<RUWAC Polska zajmuje się rozwiązywaniem problemów związanych z zanieczyszczeniami powstającymi w procesach technologicznych. W tym celu proponujemy Państwu podciśnieniowe urządzenia do odsysania wszelkiego rodzaju pyłów i zanieczyszczeń, produkowane przez niemiecką firmę Ruwac.
Z uwagi na zróżnicowanie pod względem parametrów technicznych jak podciśnienie, moc, rodzaj filtrów, rozmiary nasze odkurzacze i odpylacze znajdują zastosowanie przy odciąganiu różnych materiałów.

Iskrochrony

Iskrochron zamiast wstępnego odpylania na mokro

Dla przemysłu motoryzacyjnego firma Ruwac opracowała nowatorską metodę, dzięki której można zrezygnować z odpylacza mokrego. W zbiorniku o kompaktowej konstrukcji znajduje się „iskrochron”, który schładza ewentualne iskry metodą czysto mechaniczną. Zanim wciągnięty materiał dotrze do końcowego pojemnika, musi przejść przez odcinek uspokojenia o długości 5 m. Iskrochron skutecznie i niezawodnie zapobiega wciąganiu niewygaszonych źródeł zapłonu. Urządzenie jest dopuszczone tylko do montażu do mobilnej instalacji wyciągowej i może pracować w strefie 22 (konstrukcja niezawierająca źródeł zapłonu). Może być wykorzystywane jako wyciąg miejscowy do odsysania wybuchowych mieszanek pyłów z powietrzem w miejscach, w których nie można całkowicie wykluczyć powstawania iskier (np. szlifowanie).