Masz pytania zadzwoń: + 48 32 760 95 99   l   Oferty specjalne   l   Szukaj   l   Blog  l  
Zapomniałeś hasła
Register
More Oficjalna Strona RUWAC at ruwac.pl
RUWAC Polska zajmuje się rozwiązywaniem problemów związanych z zanieczyszczeniami powstającymi w procesach technologicznych. W tym celu proponujemy Państwu podciśnieniowe urządzenia do odsysania wszelkiego rodzaju pyłów i zanieczyszczeń, produkowane przez niemiecką firmę Ruwac.
Z uwagi na zróżnicowanie pod względem parametrów technicznych jak podciśnienie, moc, rodzaj filtrów, rozmiary nasze odkurzacze i odpylacze znajdują zastosowanie przy odciąganiu różnych materiałów.
Nasza oferta spełnia oczekiwania różnych gałęzi przemysłu, które obejmują szerokie spektrum od branży lekkiej po przemysł ciężki. Odkurzacze Ruwac są wykonane z wysokiej jakości komponentów, co pozwala im bezawaryjnie pracować przez długi czas praktycznie ze wszystkimi aplikacjami, w tym z mediami niebezpiecznymi. Dzięki odpowiedniej organizacji produkcji i logistyce popartej systemem zarządzania jakością, nasze produkty uzyskały uznanie na rynku, co pozwala nam dalej rozwijać się i na bieżąco odpowiadać na potrzeby rynku. Ruwac to cała gama odkurzaczy przejezdnych, dzięki którym zachowają Państwo porządek na stanowiskach produkcyjnych, szybciej oczyszczą maszyny, poprawią jakość produktów, zapewnienia bezpieczeństwa pracy oraz zminimalizują ryzyko wypadku lub wybuchu palnych pyłów. Przy większych ilościach odpadów i lepszego zachowania porządku stosujemy systemy centralnego odkurzania.

Nasza grupa inżynierów od lat ciężko pracuje, aby nasze urządzenia były na bieżąco z najnowszymi innowacjami technologicznymi i normami oraz zapewniały naszym użytkownikom zadowolenie.

Innowacyjna technologia w Ruwac łączy w sobie trzy cechy, które wyróżniają nas od konkurencji, są to: trwałość, doskonała filtracja, i funkcjonalność.

Dla dużych ilości pyłów, cieczy i innych odpadów proponujemy oddzielacze wstępne, których zadaniem jest odciążenie systemu filtracyjnego odkurzacza oraz zwiększenie pojemności na odpady. Proponujemy zbiorniki od 35-1000 litrów, w tym w wersjach mobilnych z możliwością transportu wózkiem widłowym lub suwnicą. Odpylacze wstępne dostosowane do waszych potrzeb eksploatacyjnych zwielokrotniają możliwości zastosowania waszego odkurzacza. Odpylacze wstępne usytuowane między ssawką a odkurzaczem przemysłowym gromadzą zanieczyszczania: suche, wilgotne lub mokre, służą do zbierania i oddzielania, usuwania lub ponownego wykorzystania w procesie produkcji. Dzięki różnym konfiguracjom pozwalają na opróżnianie odpylacza wstępnego przez wysypywanie, wywracanie, wydmuchiwanie lub wypompowywanie. Więcej informacji udzielą Państwu nasi konsultanci.

Odsysacze do wiórów i cieczy Bezproblemowe oddzielanie wiórów i cieczy: • SPS 250: zasysanie dużych ilości z dużą zawartością cieczy. • SPS 250: zasysanie płynów chłodząco-smarujących z miski pompy. • SPS 250: do centrów obróbczych ze sterowanym. odpompowywaniem jako urządzenia do pracy ciągłej. • SPS 35: szczególnie nadają się do pracy w ciasnych liniach. maszynowych. • SPS 35: również do małych ilości o małej zawartości cieczy.

Systemy ochrony przed wybuchem powinny być stosowane wszędzie gdzie występuje np.: pył węglowy, pył biomasy, pył drzewny, pył organiczny (mąka, cukier, przyprawy, mleko w proszku, mączka kostna), pył żywic, pył metaliczny cynku, aluminium, magnezu,brązu, miedzi i wielu innych metali.

Miejsca, w których jest możliwe występowanie atmosfer wybuchowych podzielono na strefy zagrożeń. Dla wyznaczonych stref mamy odpowiednią serię, które pozwalają na bezpieczne prowadzenie prac porządkowych lub bezpośrednie ujęcie zanieczyszczeń. Ruwac projektuje i buduje niestandardowe, również w wykonaniu przeciwwybuchowym, odkurzacze centralne w zależności od potrzeb i zastosowania.

W celu podniesienia bezpieczeństwa pracowników należy stosować sprzęt w specjalnym wykonaniu przeciwwybuchowym i odpowiednie wyposażenie eksploatacyjne. Należy zapobiegać powstawaniu wybuchowej atmosfery, np. poprzez zapobieganie powstawaniu osadów pyłów (regularne czyszczenie) lub ich zapłonowi. Nie zawsze można zapobiec powstaniu atmosfery wybuchowej. A wiec trzeba zapobiec jej zapłonowi. W tym celu nie należy zbliżać się z urządzeniami, które mogą być potencjalnym źrodłem zapłonu lub należy wykonać je pod względem konstrukcyjnym w taki sposób, aby zapłon był niemożliwy lub prawie niemożliwy. Stąd bierze się konieczność atestowania i znakowania urządzeń, które mogą być bezpiecznie używane w atmosferze wybuchowej. Nasze odkurzacze i odpylacze spełniają te wymagania.

Większość systemów zabezpieczeń odpylania lub odkurzania buduje się w oparciu tłumienie wybuchu. W tym celu wykorzystuje się system HRD. Drugą grupę stanowią panele dekompresyjne zwane płytkami bezpieczeństwa, które maja na celu odpowietrzenie. Trzecia grupa to odcięcie wybuchu najczęściej stosowane do zabezpieczenia rurociągu w postaci klapy zwrotnej.

Podstawa dopuszczania urządzeń do pracy w strefach zagrożonych wybuchem jest europejska dyrektywa 94/9 WE (ATEX95), która obowiązuje wszystkie państwa członkowskie Wspólnoty Europejskiej oraz Dyrektywa 99/92/WE ATEX 137 oraz polskie odpowiedniki RMG z 22 grudnia 2005r. i RMG z 8 lipca 2010r.

Więcej informacji na ten temat stronach: www.ruwac.pl lub www.centralneodkurzanie.eu


Oferta Ruwac to szeroki wybór wydajności systemów próżniowych i akcesorii eksploatacyjnych. Oferujemy również niestandardowe rozwiązania techniczne dostosowane do konkretnych potrzeb. Naszym celem jest pomoc w zachowaniu czystego środowiska przemysłowego, a zarazem bezpiecznego stanowiska pracy.

Scentralizowane rozwiązania odkurzania oferowanych przez Ruwac są zaprojektowane, aby sprostać specyficznych wymaganiom klienta. Scentralizowany system odkurzania wykorzystuje powietrze jako medium i przez sieć rur usuwa kurz z różnych miejsc na danym obszarze. Możemy wykorzystać jednostki centralne w wersji przejezdnej lub stacjonarnej.

W kwestii właściwego ujęcia pyłu możemy dla Państwa zaprojektować i wykonać odpowiednie ssawy, króćce przyłączeniowe i okapy itp.

Zawsze blisko klienta - od fazy projektu, aż po serwis po sprzedażowy. Zadowoleni klienci – tak brzmi nasze naczelne hasło. Nasz wydział konstrukcyjno - rozwojowy traktuje jako wyzwanie każde zadanie postawione przez użytkownika. Zaangażowani pracownicy produkcyjni w zakładzie Melle realizują w praktyce również specjalne rozwiązania opracowane przez konstruktorów.
.
Ruwac-Odkurzamy wszystko!