Masz pytania zadzwoń: + 48 32 760 95 99   l   Oferty specjalne   l   Szukaj   l   Blog  l  
Zapomniałeś; hasła?
Register
More Oficjalna Strona RUWAC at ruwac.pl
RUWAC Polska zajmuje się rozwiązywaniem problemów związanych z zanieczyszczeniami powstającymi w procesach technologicznych. W tym celu proponujemy Państwu podciśnieniowe urządzenia do odsysania wszelkiego rodzaju pyłów i zanieczyszczeń, produkowane przez niemiecką firmę Ruwac.
Z uwagi na zróżnicowanie pod względem parametrów technicznych jak podciśnienie, moc, rodzaj filtrów, rozmiary nasze odkurzacze i odpylacze znajdują zastosowanie przy odciąganiu różnych materiałów.

Odkurzacze przemyslowe w wykonaniu AtexWalka z pyłem i zapyleniem jest już standardem w każdym zakładzie produkcyjnym. Wymagają tego zarówno przepisy BHP, P. Poż, Sanitarne, jak i Normy oraz ogólnie pojęta „współczesna kultura przemysłowa”. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić utrzymanie w czystości własnego mieszkania bez zwykłego odkurzacza. To samo dotyczy także i firm, zakładu produkcyjnego, hali magazynowej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo urządzenia, które z pewnością pozwolą rozwiązywać na bieżąco problem gromadzących się pyłów.
Proponowane urządzenia to wysokiej klasy odkurzacze przemysłowe przystosowane do pracy w najcięższych warunkach, przy bardzo dużych ilościach pyłów różnego pochodzenia. Produkty firmy Ruwac uzyskały certyfikaty niemieckie TÜV oraz BIA, potwierdzające ich wysoką jakość. Odkurzacze serii DS przeznaczone są do odciągania pyłów. Dodatkowy odciąg cieczy tylko poprzez zastosowanie dodatkowego separatora wstępnego. Uniknięcie powstawania mieszaniny wybuchowej nie zawsze jest możliwe. Tak, więc należy uniknąć zapłonu tej mieszaniny. W tym celu nie wolno używać urządzeń, które mogą być potencjalnym źródłem zapłonu (iskier), albo też tak skonstruować te przyrządy, aby zapłon nie był możliwy względnie, aby nie był prawdopodobny. Wynika stąd konieczność dopuszczenia i oznaczania urządzeń, które mogą być w bezpieczny sposób stosowane w atmosferze wybuchowej. Podstawą dla dopuszczenia urządzeń przeznaczonych do stosowania na stanowiskach o zagrożeniu wybuchowym jest Dyrektywa Unii Europejskiej 94/9 EG (ATEX), która obowiązuje od 30.06.2003 dla wszystkich krajów członkowskich UE. Wszystkie elementy wyposażenia eksploatacyjnego są łatwe w montażu i demontażu (wąż ssący, rura ssawna, ssawy), elementy połączone specjalnymi zaczepami. Odkurzacze posiadają obudowę GFK (poliester wzmocniony włóknem szklanym), co zapewnia całkowitą odporność na korozję i łatwość konserwacji.